Единствената най-добра стратегия за Мекотели



Само при най-нисшите представители на типа се наблюдават окологлътъчни нервни пръстени и надлъжни нервни кордони.

е. оние што живеат во езерата и реките) и копнените (конечното живеалиште ) видови.

Най-характерните особености са наличие на двустранна черупка и редуциране на главата и всички органи, свързани с нея, включително и радула.

Лушпите од забите, познати и како скафоподи, имаат долги, цилиндрични школки со пипала кои се протегаат од едниот крај, кои овие мекотели ги користат за јаже за плен од околната вода.

По обем на улова охлювите отстъпват на мидите. Освен морски и сладководни видове сред тях е застъпено и интенцивното отглеждане на сухоземни охлюви в стопанства.

продължителността на живота след половото съзряване е правопропорционална на възрастта на настъпването му;

При видове, които се норят, дълъг сифон се простира до повърхността, за да поеме вода; слузта по хрилете помага за улавяне на храната, а ресничките пренасят хранителните частици в устата.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Не му е нужно приспособление, за да бърка в пукнатините – просто може да пъхне пипало в тях – или да разтвори стрида.

полжавите се најголема и најразновидна група мекотели. Главата им е добро развиена, стапалото е широко и рамно, а черупката има спирален облик.

Повечето мекотели се придвижват с помощта на крак, който при главоногите е видоизменен в пипала. Една от характерните особености на групата е наличието на минерализирана раковина, чиято форма и строеж е също изключително разнообразна.

Прикритието на октоподите има три главни елемента. Единият е цветът. Октоподите генерират цветове чрез система от пигменти и отразители. Пигментите се съдържат в хиляди миниатюрни сакчета в най-горния слой на кожата. мекотели Когато сакчетата са затворени, приличат на миниатюрни лунички. За да покаже пигмента, октоподът свива мускулите около сакчето, като така го отваря и разкрива цвета. В зависимост от това какъв набор от сакчета отваря или затваря октоподът, той мигновено може да създаде шарки като ленти, ивици или петна.

Никога не приемайте това животно с голи ръце, колкото и да е малко! В случая с борбата срещу октопода, дори доста голям, трябва да помним, че най -уязвимото място на тялото му е зоната между очите, където защитата трябва да бъде намушкана по време на защита. И накрая, трябва да знаете какво точно се съдържат токсините в отровата на главоногите.

Кратки факти Мекотели Период: Камбриум – денес, Научна класификација ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *